“Напоследък започнахме да свикваме с честата смяна на правителства и парламенти, но в днешното време на кризи, войни и несигурност не можем да си позволим да свикнем с неглижирането на Българската армия, където процесите по модернизация и грижа за личния състав все още се движат твърде мудно.” Този коментар направи пред журналисти президентът Румен Радев след празничния водосвет на бойните знамена на пл. “Св. Александър Невски”.
Денят на храбростта беше отбелязан с водосвет на бойните знамена и знамената светини
Държавният глава припомни, че на сегашния парламент му е отнело близо година, за да приеме разработената от служебния кабинет на Гълъб Донев инвестиционна програма за модернизация. Той обаче приветства решението да бъдат увеличени заплатите на военнослужещите – “една важна, но закъсняла и недостатъчна мярка”. “Необходим е цялостен пакет от мерки за връщане на привлекателността на военната професия”, смята Румен Радев.
Още вчера е създаден координационен център в Министерството на външните работи във връзка със ситуацията в Близкия изток. Българското правителство получава информация за всичко, което се случва в реално време и е в контакт с българите, които искат..
Галин Томов изработи впечатляващ портрет на президента Доналд Тръмп специално за рождения му ден - 14 юни, върху килим, като използва за това традиционен български стан и техника. "В продължение на 10 месеца Галин Томов изтъка 270 000 отделни..
Координационен център във връзка с влошаващата се ситуация в Близкия изток е създаден по нареждане на Росен Желязков под ръководството на министъра на външните работи Георг Георгиев. Центърът ще следи развитието на обстановката в реално време, ще..
"Група български граждани успешно е изведена от израелска територия от МВнР, със съдействието на посолството ни в Тел Авив. С оглед сигурността на..
Над 60 български митничари са преминали обучение с британски специалисти. Това бе съобщено при демонстрация на техническо оборудване за..
България отговаря на изискванията за присъединяване към Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР) в областта на образованието...