Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Шалом" отне награди на журналистите Петър Волгин и Юлиана Методиева

Ръководството на "Шалом" и организационния комитет на ежегодните награди на еврейската общност "Шофар" решиха да отнемат отличието на журналиста Петър Волгин и на главния редактор на интернет сайта "Маргиналия" Юлиана Методиева. 

"Петър Волгин бе удостоен с най-високото отличие на "Шалом" през 2009 г. Наградата му се отнема заради проруски и антидемократични позиции, включително срещу ЕС и НАТО, разпространението на конспиративни теории и невярна информация. Юлиана Методиева, като главен редактор на сайта "Маргиналия" бе удостоена с най-високото отличие "Шофар" през 2018 г. Наградата й се отнема заради систематичното демонизиране на държавата Израел и оправдаване на престъпленията на терористичната организация "Хамас" – се казва в мотивите на съобщението.

Организацията на евреите в България цели да покаже с този акт, че отстояването на демократичните ценности в българското общество, в това число борбата с езика на омразата, ксенофобията, антисемитизма и демонизирането на Израел трябва активно да се отстояват и да не се приемат за даденост, предава новината БГНЕС.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Наталия Киселова

Наталия Киселова: Необходими са редица мерки за безопасността на пътя

За безопасността на пътя не е достатъчна само промяна на закона, мерките трябва да бъдат много повече, каза пред журналисти председателят на Народното събрание Наталия Киселова, която присъства на тържеството за Цветница в Ловеч. " Административни..

публикувано на 13.04.25 в 10:59
Росен Желязков разговаря с турския президент Реджеп Ердоган

Премиерът оцени Турция като съюзник в сигурността и значим икономически партньор на България

Отношенията между България и Турция, които са приятелски, партньорски и които с десетилетия изграждаме устойчиво, са гаранция за опазването на националните, но и на външните европейски граници по начин, който е пример за Европа. Това заяви..

публикувано на 12.04.25 в 16:25
Заради липса на суровина българските преработватели внасят рапица от Канада

Заради липса на суровина българските преработватели внасят рапица от Канада

Един от най-големите товарни кораби в света за първи път акостира в „Пристанище Варна“ и достави 58 000 т. рапица, предаде БГНЕС. Товарът е от Канадаи и ще се рафинира в страната. Доставката се прави заради липсата на суровина и ограниченията за..

публикувано на 12.04.25 в 15:45