Опити за кибератаки към сайтове на държавни институции се наблюдават непрекъснато заради предстоящите избори за европейски и национален парламент, съобщи пред Нова тв служебният министър на електронното управление Валентин Мундров. По думите му, атакуващите са спонсорирани от чужди държави.
“Министерството на електронното управление заедно с други ведомства успяват да се справят”, заяви министърът.
Валентин Мундров каза още, че не очаква проблеми при машинното гласуване на предстоящите избори за европейски и национален парламент. Той добави, че днес започва процедурата за удостоверяване на съответствието на машините, която ще бъде наблюдавана от експерти на ДАНС.
Три институции проверяват сигурността на машините за гласуване
“Времето е достатъчно, за да могат да бъдат удостоверени машините. Такова време не е имало преди никои избори до момента”, коментираВалентин Мундров.
На изборите на 9 юни т.г. ще има над 11 600 машини. Предвидено е също видеонаблюдение по време на броенето на бюлетините, което ще може да се гледа онлайн.
Делът на чуждестранните студенти в България за последното десетилетие е нараснал над два пъти. През 2013 г. те са били близо 4% до 9 на сто от действащите студенти през 2025 г. Това сочи годишният Рейтинг на висшите училища в страната. За поредна година..
Над 3 хил. антики за над 100 млн. евро са иззети при международна акция. Операцията е координирана от София, съобщи гръцката полиция. Една от най-големите мрежи за контрабанда на антики е разбита с подкрепата на Европол и Евроджъст. Арестувани са 35 души...
Косово отива на предсрочни избори след 9-месечни опити да се състави кабинет Косовският президент Вьоса Османи разпусна парламента, съобщи вестник Koha Ditore. До това се стигна след като проектокабинетът, предложен от Глаук Конюфца, не..
В сряда минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и..
Сътрудничеството между български и китайски учени беше обсъдено днес в София на форум от представители на Българската академия на науките, правителството,..
Във вторник минималните температури ще са от 0 до 5°, по-високи по Черноморието – между 8 и 11°, в София ще е около 2°. През деня над Югозападна и..