Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Румен Радев откри летния туристически сезон

Снимка: Община Несебър

В присъствието на министри, политици, кметове и дипломати президентът Румен Радев откри в Несебър летния туристически сезон.

В приветствието си държавният глава благодари на местната власт и на туристическия бранш, изтъквайки, че въпреки последните трудни години за целия свят, те полагат огромни усилия България да отстоява своето име на първокласна и сигурна туристическа дестинация.

Ние можем да отворим много по-широко вратите си и да обогатяваме представата за страната ни – да бъдем една динамична, целогодишна дестинация, разпознаваема не само с морски и ски туризъм, но и предоставяща уникални условия и преживявания на всички наши гости”, заяви Румен Радев.

Служебният министър на туризма Евтим Милошев изрази очакването за стабилен туристическия сезон. “Живеем във времена на кризи, на глобални сблъсъци, а ние се намираме на място, близко до тях. Именно затова е важно да излъчим това послание: България е сигурно място”, подчерта той.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Жълт код за вятър има в 16 области на изток и югозапад, на запад и ще вали

В сряда  минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и Горнотракийската низина ще се задържи тихо и мъгливо. През деня над западната половина от страната ще е..

публикувано на 25.11.25 в 18:30

Над 86% от хората смятат, че растежът на заплатите през 2025 г. не е достатъчен

Увеличението на минималната работна заплата се подкрепя от 54,1% от българите. Една трета от анкетираните смятат, че МРЗ трябва да бъде равна на заплатата за издръжка. Това сочат резултатите от представително проучване на агенция "Мяра", поръчано от..

публикувано на 25.11.25 в 13:07
Тодор Чобанов

България очаква да й бъдат върнати над 2700 антики от чужбина

Около 90% от антиките, заловени по време на международна операция срещу мрежа за трафик на културни ценности, ще бъдат върнати в България. Това заяви пред "Нова телевизия" зам.-министърът на културата Тодор Чобанов. България е координирала мащабна..

публикувано на 25.11.25 в 10:11