Българка отново стъпи на Покрива на света! Мариета Георгиева изкачи Еверест (8848 м) и стана третата българска жена на най-високия връх на планетата.
Мариета Георгиева бе в експедиция с компанията на най-популярния алпинист в момента Нирмал Пурджа. Той ръководи изкачването заедно с други двама именити алпинисти – Мингма Дейвид Шерпа и Мингма Тензи Шерпа.
Петя Колчева е първата българска жена, изкачила Еверест. Това се случва точно преди 15 години през май 2009-а. Преди 2 години Силвия Аздреева също изкачи Еверест заедно с Нирмал Пурджа.
Мариета Георгиева е 16-ият български представител, изкачил най-високия връх в света. На 20 април тази година се навършиха 40 години от първото българско изкачване на Еверест от легендарния ни алпинист Христо Проданов.
САЩ въведоха в действие санкциите срещу сръбската петролна компания След осем отлагания, от 9 октомври са в сила санкциите на САЩ срещу сръбската петролна компания НИС – "Нефтена индустрия Сърбия" , съобщи сръбското радио и телевизия (РТС)...
Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на азербайджанско-българската дружба" от Баку. Начело на организацията на етнически българи на брега на Каспийско..
Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от международно преброяване, цитирано от БГНЕС. Според резултатите в страната ни са регистрирани..
В четвъртък минималните температури ще са от 4 до 9°, в София – 4°. През денонощието над страната ще има разкъсана, в повечето райони – значителна..
Трима офицери от Военновъздушните сили бяха наградени с почетния знак на президента, съобщава БТА. Държавният глава Румен Радев връчи отличието на..
В брой 68 на предаването слушайте: За нуждата от български училища зад граница и разрастването на училище „Чучулига“ във Великобритания –..