Най-голямото българско училище в Кипър – “Никола Вапцаров” в Никозия, отбелязва днес с празничен концерт десетата си годишнина и Деня на светите братя Кирил и Методий, предаде кореспондентът на БНР Бранислава Бобанац. Събитието под надслов “Предаваме завета на първоучителите” е част от Дните на българската култура, организирани от Съюза на българите в Кипър.
Започват Дните на българската култура в Кипър
Водещи на програмата, посветена на България, буквите и книжовността, ще бъдат настоящите абитуриенти. Учениците от всички класове ще представят изучавани през годината произведения на българската литература, ще рецитират и ще изпълнят песни. Най-вълнуваща обаче ще бъде изявата на първокласниците, които със стихчета ще обявят: ”Ние вече сме грамотни”.
С връчването на свидетелства за успешно завършената учебна година ще бъде сложен тържествен финал. Първокласниците и абитуриерните ще получат своя документ от българския посланик в Кипър Недялчо Данчев.
В страната има общо десет български съботно-неделни училища. В “Никола Вапцаров” се обучават 195 ученици.
Филмът "Мъртва китка" на бесарабската българка Тетяна Станева ще бъде показан на 30 ноември в House Blivande, съобщават от Посолството на България в Стокхолм на Фейсбук страницата си. "Заповядайте на една специална прожекция и събитие, посветено на..
В Българското училище "Азбука" в Дъблин, Ирландия, се провежда кампания по подготовка на кутии с подаръци за деца в България в неравностойно положение, предаде БТА. Екипът на учебното заведение изразява благодарност към всички, включили се в кампанията...
Олимпийският и трикратен световен шампион Карлос Насар ще проведе специална среща с българите в Лондон на 23 ноември. Организаторите обещават, че това ще бъде един искрен разговор, в който Карлос Насар ще разкаже за пътя си от Червен бряг до олимпийския..
"България и Молдова поддържат традиционно отлични двустранни отношения, основани на силните исторически и културни връзки между нашите нации, както и на..
Културна вечер, посветена на балерината Маргарита Траянова, наричана "Черния лебед", ще се състои на 27 ноември от 18,00 ч. местно време в Галерия "България"..
"Доказана формула е, че когато имаш нерешими проблеми в собствената си страна, насочваш вниманието на хората към външния враг. В момента това е България. Тя..