Русия страда от вътрешно разделение и раздор, прикрито от илюзорно единство, но всъщност милиони там са вътрешно разселени дисиденти, нежелаещи обществено да изразят своето несългасие с инвазията в Украйна. Те са тихо малцинство и много объркано мнозинство, което не разбира какви са причините и целите на войната в Украйна. Това коментира журналистът от „Белингкат“ Христо Грозев във видеообръщение към пролетната сесия на Парламентарната асамблея на НАТО, която се провежда в София, предава БТА. Според Грозев Кремъл успешно разпространява фалшиви истории за "западащ Запад", ценности и либерализъм. Технологиите не се използват за добро, посочи Грозев и даде пример, че изкуственият интелект е също толкова добър да идентифицира лъжливите новини, колкото и в създаване на фалшиво съдържание.
Съвместна специализирана алпийска подготовка провеждат военнослужещи от 101-ви алпийски полк от състава на Сухопътните войски на Българската армия и от Въоръжените сили на Румъния. От 24 до 28 февруари те ще тренират в реална обстановка на..
Точно преди 3 години, на 24 февруари, започна инвазията на Русия в Украйна – събитие, което събуди Европа 77 години след края на Втората световна война и постави под въпрос една от основните цели на ЕС – предотвратяване на нов конфликт на континента...
По повод третата годишнина от войната в Украйна, българско-украински сдружения и неправителствени организации организират вечерта на 24 февруари шествия в София, Пловдив и Велико Търново. Терорът на Кремъл има невиждани размери и това е..
Изкуственият интелект сега е изграден изцяло от класически компютри с алгоритми, докато изкуственият интелект на базата на квантовите компютри ще е много..
България ще участва в съвместни обществени поръчки в областта на отбраната на ниво ЕС по проекти за придобиване на системи за противовъздушна..
За „отварянето” през радиото между България и Северна Македония веднага, след като България призна отделилата се от Югославия млада държава,..