Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Археолозите обсъждат най-значимите открития в България от последните години

Макет на крепостта, патриаршеската резиденция и базиликата в Дръстър.
Снимка: Незабравка Кирова

От 4 до 8 юни крайдунавският град Силистра е домакин на 62-рата Национална конференция на археолозите в България.

Ще бъдат изнесени доклади за най-значимите археологически проучвания, които се правят в последните години.

Във форума ще участват и учени от Румъния - от Букурещ, Тулча и Констанца.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 10 юни 2025 г.

В "България днес" на 10 юни слушайте: 01:39 - Актуална информация от България и света 09:52 - Прогноза за времето у нас и по света 18:11 - БНБ пусна в обръщение възпоменателна монета, посветена на „100 години от рождението на Георги Парцалев“..

публикувано на 10.06.25 в 19:00
Представяне на изследването в Националния пресклуб на БТА

"Тренд": 53% от младите българи вярват, че биха могли да променят България

Младите хора в България са готови да бъдат част от промяната, но не вярват, че им се дава възможност. Това показва национално представително изследване, реализирано от социологическа агенция "Тренд" и представено днес от сдружение "Мрежа за..

публикувано на 10.06.25 в 18:58

Предстои летен топъл ден със следобедни облаци и дъждове над някои планини

В сряда минималните температури ще са от 16 до 19°. В София ще е 16°. През деня ще е предимно слънчево. След обяд отново над Западна България, в Предбалкана и Дунавската равнина ще се развива купесто-дъждовна облачност и на места, главно в..

публикувано на 10.06.25 в 18:30