Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Седмицата започва с горещи температури

Снимка: БГНЕС

В понеделник ще е слънчево, след обяд над западните масиви ще се заоблачи и на места ще превали. Минималните температури ще са между 15 и 20°, в София 15°. Максималните ще са от 30 до 35°, в столицата 30°. 

По Черноморието ще е слънчево. След обяд ще духа характерният морски бриз. Температурите на въздуха ще са 27-29°. Морската вода е 20-23°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала. 

Над планините ще е слънчево с умерен вятър. След обяд в масивите от Западна и Централна България ще се заоблачава и на места ще превали и прегърми. Максималната температура на 1200 м. надморска височина ще е до 24°, на 2000 м. до 18°

Във вторник и сряда времето остава без промяна, температурите ще се покачват.

В Европа над централноевропейските страни и източноевропейската равнина до обяд ще е слънчево, после на места ще превали. Слънчево ще е в Южна Европа. В Западна и Северна Европа, както и на Скандинавския п-ов ще е облачно с кратки валежи. Значителни ще са валежите в северозападния Пиренейски п-ов и в Южна Норвегия. 

На Балканите ще е предимно слънчево. След обяд над отделни масиви може да превали.

В Лондон и Париж ще е 21 и 22°. В Берлин и Москва се очакват 24 и 25°. В Мадрид ще е 31°. В Белград и в Истанбул ще е 31 и 32°. Най-горещите европейски столици ще са  Рим, Атина и Букурещ с 34°.

Във Ванкувър и Монреал ще е 18 и 23°, в Чикаго и в Ню Йорк ще е 34 и 25°. В Лос Анжелис се очакват 26°, в Маями и в Мексико сити ще e 31 и 29°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще 16 и 31°. В Дубай и в Йерусалим ще е 41 и 34°. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Софийският зоопарк участва в програма за опазване на снежния леопард

Зоологическата градина в София има нов обитател – мъжки снежен леопард на 11 години, съобщи БНТ. Той идва от зоопарка Норденс Арк, разположен в област Бохус, Швеция, и се казва Араатан. Преди време от зоопарка в Хелзинки, Финландия, пристигна..

публикувано на 15.10.25 в 13:58

Намаляват украинците, ползващи безсрочен държавен подслон

Наполовина са намалели украинските граждани с временна закрила в страната, които са настанени в хотели и други бази по линия на хуманитарната програма за подслон. В момента са 2732 души, а през пролетта са били 5647 души, отчете вицепремиерът Атанас..

публикувано на 15.10.25 в 09:23

Ботаническата градина кани посетители на "Есенни срещи с растенията"

Тематична експозиция, посветена на тиквата, е сред акцентите на традиционните "Есенни срещи с растенията" и Дните на есенното плодородие в Ботаническата градина на Българската академия на науките. От 15 до 25 октомври, както и в неделя, 19..

публикувано на 15.10.25 в 06:00