Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Български деца в Брюксел посещават часове по роден език в белгийската библиотека "София"

Снимка: БТА

Деца от Българското училище “Пейо Яворов” в белгийската столица учиха български език и литература в библиотека "София" в Скарбек, Брюксел. По инициатива на училището и със съдействието на завеждащия българската секция в библиотеката Арон Вилем през учебната година там се организираха съботни занимания.

“В библиотечните пространства децата имаха възможност да се докоснат до българската литература, да научат нови неща за България и нейния език, който е част от богатото многоезичие на Брюксел. Учениците четоха и слушаха истории и разкази на български, участваха в интерактивни игри и разглеждаха българската колекция от книги. Някои от тях, както и много родители, станаха членове на библиотеката и могат да вземат български книги вкъщи”, разказа директорът на училището Милена Дикова.
Сътрудничеството с библиотеката ще продължи и през следващата учебна година.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българи от двете страни на границата почетоха загиналите в Сръбско-българската война

Граждани на Цариброд и гости от София, сред които и студенти, положиха венци и цветя пред Паметника на връх Бабина глава по повод 140 години от Сръбско-българската война от 1885 г. Така присъстващите на паметния връх, където е водено едно от тежките..

публикувано на 14.11.25 в 11:49
Румен Петков (вляво) на пресконференция след посещението си в Москва

Български студенти в Русия искат да обединят своите землячества в организация

По време на посещението си в Москва на 11 ноември депутатът Галин Дурев и Румен Петков като представители на политическата коалиция "БСП – обединена левица" проведоха среща с 30 български студенти, които следват във водещи руски университети. В изказването..

публикувано на 14.11.25 в 10:18

В Крива паланка ще представят превод на българска поетеса

Стихосбирката "Като днес, като винаги" на поетесата Светла Радкова, издадена в Северна Македония от издателство "Макавей", ще бъде представена на 14 ноември вечерта в Центъра за култура Крива паланка. Представянето на стихосбирката е резултат на..

публикувано на 14.11.25 в 09:28