Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Пожарите в страната са близо 200 на денонощие

Снимка: БТА

От началото на месеца произшествията с пожари са почти по 200 на денонощие. По думите на главен комисар Александър Джартов, директор на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението", тенденцията на увеличаване на инцидентите продължава, а основният фактор са високите температури.

Спрямо миналата година по това време произшествията са с 1000 повече.

В същото време, наличната техника се нуждае от ремонт или подмяна, заради амортизацията.
Основната причина за пожарите в полския и горския фонд е човешката дейност, независимо дали става дума за незагасена цигара или за искра от земеделска техника. Глобите при доказване на извършител, предизвикал пожара, са между 200 и 2000 лева, които са малко на фона на щетите, каза още Джартов.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

85% от свидетелите на уличен тормоз не знаят как да се намесят

Кампания срещу уличното насилие Stand Up ще се проведе днес и утре под купола на столичното Ларго, съобщиха от Регионалния исторически музей – София.  Оказва се, че по целия свят над 80% от жените са преживели форма на уличен тормоз, но 85% от..

публикувано на 29.11.24 в 06:50

Времето рязко се променя

През нощта  от запад бързо ще се заоблачи, най-късно над Източна България. В петък , над страната ще преобладава облачно време. Още преди обяд в Западна България ще започнат валежи от дъжд, в планините над 1600 m - от сняг. Вятърът ще се ориентира..

публикувано на 28.11.24 в 18:15
Даниел Лорер и Явор Божанков

ПП поиска оставките на двама депутати, не подкрепили кандидатурата на Силви Кирилов

"След днешното гласуване за председател на Народното събрание "Продължаваме промяната" поиска оставките на Даниел Лорер и Явор Божанков", написа на Фейсбук страницата си съпредседателят на партията Кирил Петков. Три гласа не достигнаха, за да бъде..

публикувано на 28.11.24 в 17:35