Изкушените от изящното слово могат да представят творбите си на Фестивала на българската художествена литература в Хамбург. "Приемаме заявки за участие на интересуващи се автори, читатели, актьори и обичащи художествено слово до 30 юни 2024 г." – съобщи за Радио България Емилия Юкер, председател на Клуба на българските жени и семейства в Хамбург.
На 13 юли предстои второто издание на Фестивала, който тази година се организира с подкрепата на Изпълнителната агенция за българите в чужбина и Конфедерацията на българските културни организации и дейци в чужбина.
От предварителната програма на този празник на българското слово разбираме, че на събитието ще бъдат представени наградените през 2024 година участници на Ежегодния литературен конкурс за авторско художествено майсторство на българите в Хамбург.
Също така ще бъдат презентирани новоиздадени книги на автори като проф. Златимир Коларов (България), Василен Васевски, Снежана Галчева и Калина Томова (САЩ), Михаил Михайлов (Танзания), Мария Стайкова и Виктория Забуковец (Австралия), Таня Иванова, Андрей Андреев, Мария Шандуркова, Нина Тошич, Росица Копукова, издадени в България и други.
Специално място във форума е отделено и на издателство "Anthea" (Берлин), което сътрудничи с български творци, като Георги Бърдаров, Анджела Димчева и др.
Четенията и творческите обсъждания ще бъдат допълнени и от изложение на художествена литература и списания на немски, испански, английски и други езици на различни издателства.
"Благодарим, че много от Вас предоставихте безвъзмездно Ваши издадени произведения на български език по имейл или книги, които ще разгледаме и че предоставихте наградни материали за Фестивала. Благодарим много на Изпълнителната агенция и на Конфедерацията, че подкрепихте с книги и наградни материали Фестивала, българската литература и българите в Хамбург" – написа още Емилия Юкер в поканата за предстоящото събитие.
Снимки: Клуб на българските жени и семейства, Хамбург, Фейсбук/ Емилия Юкер
Българската професионална мрежа (NYC Bulgarian Professionals Network) организира първата за годината неформална среща (Happy Hour) на българската професионална общност в Ню Йорк. "Приветствам инициативата… и с удоволствие отново ще се присъединя",..
"Здравейте, аз съм Марин Маринов, занимавам се с живопис и в момента съм асистент-преподавател при професор Кирил Божков в специалност "Живопис" в Национална художествена академия в София." Така поставяме отправна точка на една цветна история,..
2025-а година е специална за сдружението "Подкрепа на азербайджанско-българското приятелство", тъй като през май то ще отпразнува 20 години от началото на своята дейност. "От 2005 година, когато създадохме сдружението, ние идваме в България с..
152 години след като България губи своя свиден син, радетел за свободна, независима и толерантна държава – Васил Левски, личността му продължава да..
152 години след гибелта на Апостола, личността на Васил Левски не спира да вълнува българите, независимо дали са в страната или в чужбина. Посолството на..
Посланикът на България в Молдова Мая Добрева посети училища и университет в Автономно териториално образувание Гагаузия, по инициатива на Министерството на..