От 5 до 7 юли поляните край пещерата Леденика до Враца ще се превърнат в мотостолица на България.
Стотици любители на високите скорости от цялата страна ще вземат участие в поредното издание на Националния мотосъбор Враца – Леденика.
Официалното откриване е днес от 18:00 часа. От 22:00 часа за доброто настроение на присъстващите ще се погрижи DJ Dian Solo.
Организаторите от клуб MOTOMAFIA MC VRATSA са подготвили разнообразна програма, в която освен високи дози адреналин, ще има и рок караоке, лятна дискотека и много изненади.
В четвъртък , 6 март, сутринта на места в равнините, котловините и около водните басейни видимостта ще бъде намалена. Минималните температури ще бъдат от минус 3 до 2°. В София ще е около минус 1°. През деня ще е слънчево и почти тихо, без вятър...
Над 100 преподаватели в български неделни училища в чужбина ще се включат в уебинар на тема "Традиции в българския фолклор. Пролетни празници", организиран специално за тях от издателство "Клет България". От издателството изтъкват, че са си..
Правителството одобри проект на Протокол за изменение на Споразумението за прилагане на Договора между България и Русия за социална сигурност. Упълномощен да води преговорите и впоследствие да подпише документа е министърът на труда и..
На днешния ден се навършват 40 години от атентата край жп гарата в Буново. При инцидента на 9 март 1985 г. избухва бомба, поставена във вагона за майки с..
С официална церемония и Поход на толерантността "Ние помним" в София беше отбелязана 82-рата годишнина от спасяването на българските евреи и почетена..
През нощта ще бъде предимно ясно и почти тихо. Минималните температури, в повечето места ще бъдат между минус 3° и 2° , в София – около 1°. В неделя ще..