Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Президентът очаква ПП-ДБ да се определят, за да връчи мандат за правителство

Снимка: БТА

Очаквам "Продължаваме промяната – Демократична България“ (ПП-ДБ) ясно да заявят дали ще бъдат опозиция или ще потърсят подкрепа за съставяне на правителство, съобщи президентът Румен Радев в Бургас, където присъства на учението "Бриз 2024".

Той призова депутатите да осмислят в дълбочина динамиката на политическите процеси и да положат усилия да върнат здравия разум в парламента. "Устойчиво мнозинство ще има само ако партиите се унифицират около националните интереси или политическата криза ще ескалира", предупреди Радев. За събитията в ДПС той каза, че всичко, което се случва с партиите, влияе на политическата обстановка. "Аз в кухнята на партиите не се меся“, подчерта Радев.

ПП-ДБ трябва да получи втория мандат за съставяне на правителство, след като парламентарната група на ДПС се подели и движението от втора политическа сила отиде на четвърта позиция.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Парламентът отново призова Северна Македония да спазва ангажиментите си за правата на българите

Народното събрание прие единодушно решение за напредъка на Република Северна Македония в процеса на присъединяване към ЕС. Депутатите посочват, че очакват, в изпълнение на европейския консенсус от 2022 г., РСМакедония да разработи и да представи..

публикувано на 30.05.25 в 16:58

По съседски: Събития с балкански адрес

Скандал със земеделски евросубсидии разбуни духовете в Гърция Гръцкото правителство реши да закрие Организацията за плащания и контрол на общностните субсидии (OPEKEPE), отговаряща за отпускането на земеделски субсидии в страната, след..

публикувано на 30.05.25 в 09:45

След Люпчо Георгиевски македонската прокуратура нападна и българина Драги Каров

Партия "Възраждане" настоя в декларация за реакция от Министерството на външните работи по казуса с Драги Каров и за защита на българите в Северна Македония. Декларацията беше прочетена от трибуната на парламента от председателя на..

публикувано на 28.05.25 в 12:14