Заради два големи пожара областният управител на Хасково Мехмед Атаман обяви частично бедствено положение в общините Ивайловград и Тополовград, съобщи пресцентърът на областната администрация в Хасково.
На 12 юли около 14:40 часа са възникнали две големи огнища, обхващащи землищата на село Горноселци, община Ивайловград и село Срем, община Тополовград, които в момента не могат да бъдат овладени заради засушаването, високите температури, силния вятър и пресечения терен. Съществува опасност за увреждане здравето на хората и значителни вреди на земеделски насаждения, жилищни и стопански постройки, поради което е необходимо спешно да се предприемат действия за защита на населението в засегнатите общини и райони, се казва в съобщението на областната управа.
По информация на Областната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" ситуацията и на двете места е много сложна заради силен вятър, който раздухва огъня. В гасенето вече са ангажирани повече от 15 екипа огнеборци. Междувременно пожар възникна и в землището на свиленградското село Студена, каза директорът на ОДПБЗН Митко Чакалов, цитиран от БТА.
Поредните наводнения по Черноморието са в резултат от безконтролно застрояване, унищожена природна среда и институционално бездействие, се казва в декларация на Камарата на архитектите в България. Според професионалната организация..
“Всички страхове от въвеждането на еврото ще бъдат преодолени още един-два месеца след 1 януари 2026 година, след което ще ни остане да комбинираме ползите”. Това заяви вицепремиерът Томислав Дончев на информационна среща за въвеждането на еврото..
Младите медици от инициативата "Бъдеще в България" излизат отново на протест пред Министерството на здравеопазването, откъдето ще се отправят на шествие по бул. “Цар Освободител” до площад “Орлов мост”. Очаква се демонстрацията да блокира част от..
В "България днес" на 08 октомври слушайте: 05:00 – Актуално от България и за общностите с българи по света 18:30 – Виновни за..
В четвъртък , 9 октомври, над източната половина от страната облачността ще остане значителна. В сутрешните часове на много места все още ще има..
Министерството на туризма ще подкрепи общините в рекламата на културно-историческото им наследство, заяви ресорният зам.-министър Ирена Георгиева при..