Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Гл. ком. Александър Джартов:

Пожарите не застрашават населени места

Снимка: БТА

Няма застрашени населени места от избухналите пожари в страната, каза за БНР главен комисар Александър Джартов, директор на Главна дирекция “Пожарна безопасност и защита на населението”.

Имаме големи пожари като фронт и като площи в района на селата Срем и Горнославци, община Ивайловград. В село Михилци, община Хисаря, пожарът все още не е локализиран, но е създадена организация. Очакваме повече от 50 доброволци, както и екипи на пожарната”, добави главният комисар.

Обявено е частично бедствено положение заради пожарите в България

Междувременно от Министерството на отбраната съобщиха, че военнослужещи от състава на Сухопътните войски и на Военновъздушните сили участват в гасенето на пожари в различни райони на страната. Заради пламналия огън на много места беше обявено частично бедствено положение.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 27 ноември 2025 г.

В "България днес" на 27 ноември слушайте: 01:36 – След напрежение в „триъгълника на властта“ замразиха Бюджет 2026 19:51 – Шареният живот в Ново село на завърналото се у нас сем. Овчарови  34:00 – Художникът Ивайло Каменов и..

публикувано на 27.11.25 в 19:00

Благомир Коцев на свобода срещу парична гаранция от 200 хил. лв.

Окръжният съд във Варна пусна на свобода кметът на града Благомир Коцев срещу парична гаранция от 200 хил. лв. (102 258 евро). Преди съдът да се произнесе, пред сградата се събраха негови привърженици и симпатизанти на “Продължаваме промяната”,..

публикувано на 27.11.25 в 18:22

След напрежение в "триъгълника на властта" замразиха Бюджет 2026

Минути преди в Народното събрание да започне второто – финално, четене на държавния бюджет за 2026 г., лидерът на най-голямата парламентарна сила ГЕРБ-СДС, Бойко Борисов, спря процедурата, връщайки проектозакона за преработка с думите: "докато не се..

публикувано на 27.11.25 в 14:25