В неделя ще бъде слънчево и горещо. Ще духа слаб, в източните райони до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 35° и 40°, в София – около 36°.
В планините ще бъде слънчево, следобед с купеста облачност. Ще духа умерен североизточен вятър. Максималната температура на 1200 м ще бъде около 30°, на 2000 м – около 22°.
По Черноморието ще бъде слънчево. Ще духа умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 30° и 34°, а на морската вода – 27°. Вълнението на морето ще бъде 2 бала.
Балканите остават под влияние на горещата вълна. Следобед над западната половина от полуострова ще има временни увеличения на облачността, но без валежи. В Букурещ ще бъде 41 градуса, в Белград – 39, в Атина – 37, в Истанбул – 33.
Над по-голямата част от Европа ще бъде предимно слънчево. Дъжд ще вали в Нидерландия, Дания, южните райони на Норвегия и Швеция, както и на места в Европейска Русия и Полша. Краткотрайните валежи ще има в Ирландия, Бискайския залив и в района на Ла Коруня. Над останалата част от Пиренейския полуостров и над Средиземноморието ще бъде слънчево. Следобед в югоизточните райони на Европа се очаква горещо време. В Рим ще бъде 38 градуса, в Мадрид – 33, във Виена – 31, в Москва – 30, в Мюнхен – 27, в Санкт Петербург – 24, в Париж – 23, в Стокхолм – 20.
В Чикаго ще бъде 34 градуса, в Ню Йорк – 32, в Кейптаун – 15, в Мелбърн – 11.
България, Европейския съюз, 21-ви век, 2025 година. Над 260 хиляди души в страната ни в края на август са без вода или на сериозен режим. Най-показателният пример е от Плевен (Северна България), където над 100 хиляди души са засегнати от безводието, но..
Правителството предвижда създаването на публичен електронен регистър на всички атракциони, който да въведе регулации, съобщи вицепремиерът и транспортен министър Гроздан Караджов. Повод за решението е смъртта на осемгодишно дете след парасейлинг в..
От 28 до 30 август на централния площад "Никола Вапцаров" в курортния планински град Банско ще се проведе 16-ото издание на Банско Опера Фест. Три вечери под открито небе, международни гости и амбициозна селекция от заглавия ще предложат на..
От 8 август 2025 година вече е в сила задължителното обозначаване на цените на всички стоки и услуги в две валути – в български лева и в евро. Това..
След въвеждането на еврото в България от 1 януари 2026 г. заплатите, пенсиите, социалните помощи и обезщетения няма да променят стойността си, а просто..
През нощта ще бъде ясно и почти тихо. В сряда ще бъде слънчево. Над западните и северните райони ще има разкъсана висока облачност. Ще духа..