За нас тези избори трябва да бъдат последни за следващите години. Повече компромиси не бива да се правят с народа, с обществото и политическата система, призова лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пред младежката академия на партията в Пловдив. Той каза, че ако другите колеги са отговорни и за тях изборите трябва да са последни, за да има правителство след поредните избори. „Трябва да седнем и да се разберем – ако съм втори, отивам и подкрепям първия, ако съм първи, искам подкрепа от втория и третия. Не може петият, шестият и седмият да диктуват политиката. Това не е демокрация“, поясни политикът. След като на 22 юли, се очаква да бъде върнат неизпълнен втория мандат за съставяне на правителство, президентът Румен Радев е длъжен да определи на коя по-малка парламентарна сила ще връчи третия мандат за кабинет. Ако и той не успее страната отново отива на предсрочни избори.
С четири медала се завръща българският отбор от Младежката международна олимпиада по астрономия и астрофизика в румънския град Пятра Нямц, съобщиха от пресцентъра на Министерството на образованието и науката. В състезанието участваха 108 ученици от..
Популациите на кръстатия орел и на черния, белоглавия и египетския лешояд в природните паркове “Врачански Балкан”, “Сините камъни” и “Българка” ще бъдат подпомогнати чрез проекти по програмата “Околна среда” 2021–2027 гг., съобщиха от Министерството на..
Ще се направи всичко възможно да няма ощетени слоеве от населението – това увери социалният министър Борислав Гуцанов във връзка с подготовката на проектобюджета за 2026 г. "Не виждам кой говори, че "Швейцарското правило" ще бъде променено. За първи..
В сряда минималните температури ще са от 1° до 6°, в София – 1°. Сутринта на места в равнинната част от страната ще има условия за намалена видимост...
Финансова помощ на стойност 21 350 000 швейцарски франка предоставя Швейцария в подкрепа на политиките на България в областта на миграцията. "Като външна..
С изграждането на Вертикалния газов коридор България ще запази стратегическата си позиция в Югоизточния регион. В това увери министърът на енергетиката..