Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Слънчева неделя с лек ветрец

Снимка: БГНЕС

През нощта ще бъде ясно и почти тихо. В неделя ще бъде слънчево. Дневните температури ще се повишат и максималните ще са предимно между 31° и 36°, в София – около 32°.
Над планините ще бъде слънчево. Вятърът ще е слаб от изток, по най-високите части – от север-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще около 27°, на 2000 метра – около 20°.
По Черноморието ще бъде слънчево. Ще духа до умерен източен вятър. Максималните температури ща са между 29° и 32°. Температурата на морската вода е 27°-28°. Вълнението на морето ще бъде 2 бала.
На Балканския полуостров ще бъде слънчево, в много райони и почти тихо.
В цяла Западна и Южна Европа времето ще бъде слънчево, разкъсана облачност ще има над югоизточната половина от Франция, но вероятността за валежи е малка. На Скандинавския полуостров ще преобладава облачно време, на места с валежи. Предимно облачно с валежи, в отделни райони и с гръмотевични бури ще бъде и в балтийските страни, Полша, Словакия и Беларус, където ще бъде и ветровито. Краткотрайни валежи ще има и в района на Алпите. В Европейска Русия ще бъде предимно слънчево. По-значителни увеличения на облачността и на отделни места слаби превалявания ще има в западната част.
В Европа най-ниска ще е температурата в Берлин - 22°, най-горещо - в Мадрид - 40°. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Държавата ще помогне на общините да рекламират културните си забележителности

Министерството на туризма ще подкрепи общините в рекламата на културно-историческото им наследство, заяви ресорният зам.-министър Ирена Георгиева при откриването на 20-ото издание на международното изложение “Културен туризъм” във Велико Търново,..

публикувано на 08.10.25 в 18:33

Изследване на INSAIT за създаването на ИИ системи отличено на световен форум

Изследване на INSAIT (Институт за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии) към Софийския университет “Св. Климент Охридски” беше отличено като водеща статия на едно от най-престижните събития в света на изкуствения интелект и..

публикувано на 08.10.25 в 16:46

Правителството предвижда до 7 500 лв. за пострадали от наводненията домакинства

На днешното заседание на Министерския съвет са одобрени средства в подкрепа на пострадалите от наводненията, съобщи на брифинг министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов.  "По 3000 лв. ще се дават като допълнителна подкрепа за..

публикувано на 08.10.25 в 12:36