"Над 60 процента от българското общество има проблеми с килограмите. Затлъстяването е като лавина. Да си дебел е стигма. Обществото се прави, че приема тези хора, но дали това е така" - казва Десислава Христозова, която е автор на книга за проблемите на хората с наднормено тегло. Скоро тя беше гост в студиото на програма "Хоризонт" на БНР, където каза, че е възприела за своя мисия да извади на светло хората с проблемно тегло – това как те живеят и как се борят с излишните килограми.
"Човек трябва да бъде научен в семейството си как да се храни, как да се движи и да бъде активен, да подреди живота си така, че да бъде и здрав, и да се пази от затлъстяване. Необходимо е здравно образование по тази тема" – казва още тя. Преди години Десислава Христозова пробвала всякакви диети, докато не достигнала гранично тегло и станала зависима от храната.
Тя е основала и своята фондация за превенция на затлъстяването сред българите. Нарекла я е закачливо - "Деси, къде си?", тъй като иска да намери повече хора с нейния проблем, с които заедно да поемат по планинските пътеки на близката до София планина Витоша. В началото Десислава Христозова била 151 кг., но с повече физическа активност успяла да свали над 20 кг. Сега тя се стреми да предаде своя опит и на останалите, но и да каже на всички, че за проблемите на младежите и на възрастните с наднормено тегло трябва да се говори много повече, тъй като това засяга много голямата част от обществото ни.
В събота , 18 октомври, минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 9. През деня ще бъде предимно облачно и на много места ще има валежи от дъжд. Временни разкъсвания на облачността ще има над южните райони от страната. През нощта срещу..
Четвъртият хеликоптер, предназначен за спешна медицинска помощ по въздуха, вече е на българска земя. "Новата въздушна линейка ще бъде базирана в хангара на Висшето военновъздушно училище "Георги Бенковски" в Долна Митрополия, откъдето ще обслужва..
Създаване на Дунавски университетски алианси предложи председателят на Съвета на ректорите проф. д-р Миглена Темелкова на форума "Дни на България в Кечкемет, Унгария“. Идеята е те да включват два и повече университета в държавите, през които тече..
Няма демокрация и свобода без свобода на словото и плурализъм. Това заяви президентът Румен Радев при откриването в София на Годишната конференция на..
В "България днес" на 21 октомври слушайте: 01:19 – Актуално от България и сънародниците по света 14:40 – Православен църковен календар -..
Във вторник , 21 октомври, минималните температури ще са от 2 до 7°, в котловините и високите полета до минус 2°, в София – 1°. Сутринта на места в..