В най-горещите дни на лятото членове на "Грийнпийс" обикалят страната, за да покажат колко горещо е в градската среда. С помощта на термокамери те засичат температурата около сградите, която на места като Пловдив достига до 70 градуса. Експериментът иска да насочи вниманието към проблема с все по-изчезващата зеленина в градовете.
Основната цел на тези проучвания според директора на "Грийнпийс" - България Меглена Антонова е да се покаже, че градовете стават по-горещи заради ефекта на градския топлинен остров. Тази допълнителна топлина се дължи на липсата на растителност, отработените газове, тъмния асфалт и строителни материали. Изменението на климата вече води до задълбочаването на проблема.
Според неотдавнашно проучване на Института за глобално здраве в Барселона дърветата могат да намалят с една трета смъртността при горещи вълни в градовете.
Снимки: Грийнпийс - БългарияБургас е домакин на 16-то издание на Sauvignon Selection (Селекция Совиньон) – основно направление в програмата на Concours Mondial de Bruxelles и един от най-престижните независими винени конкурси в света. За медали се състезават над 1000 вина от..
В "България днес" на 11 април слушайте: 01:45 - Актуална информация от България и света 10:14 - Прогноза за времето у нас и по света 16:07 - По-важното от Балканите – По съседски 24:14 - Български учители в чужбина обсъждат съвременни..
В събота, 12 април, ще има значителна облачността, на много места с валежи от дъжд, интензивни и значителни по количество в централните райони. Почти без валежи ще се задържи в Североизточна България. През нощта вятърът ще отслабне, утре ще се..
Българският научноизследователски кораб "Св. св. Кирил и Методий" (НИК 421) ще бъде тържествено посрещнат днес на морската гара във Варна. Лошото време..
Малко след откриването на мотосезона в София в края на март, столицата ни става домакин на най-голямото мото изложение у нас . То се провежда от..
В "България днес" на 11 април слушайте: 01:45 - Актуална информация от България и света 10:14 - Прогноза за времето у нас и по света 16:07 -..