Кучета от приюта за безстопанствени животни в село Каменар ще бъдат специални гости на варненския летен фестивал “Сръчко“ и ще очакват своите осиновители. До 15,00 ч. днес на алеята между Морското казино и сцена “Раковина” в Морската градина любителите на животни ще имат възможност да се запознаят с тях.
Четириногите са изоставени от съвсем малки, което ги обрича да живеят в приюта, казват организаторите на кампанията. Те вярват, че варненци и гостите на града отново ще подадат ръка и ще им осигурят дом.
Всеки може да се включи в кампанията – да си направи снимка с избрано от тях куче и да разкаже за него на своите приятели, напомнят организаторите. По време на събитието доброволци и служители на приюта ще съдействат на бъдещите осиновители с информация за процедурите.
Вицепремиерът и министър на транспорта Гроздан Караджов е разпоредил на ръководството на държавния авиационен оператор да продаде правителствения самолет "Фалкон" на търг с явно наддаване. Решението е взето след анализ на разходите за поддръжка и..
За трета поредна година Софийският университет "Св. Климент Охридски" влиза в престижна световна класация. В QS World University Rankings: Sustainability 2026 СУ заема 814-о място от класираните 2002 университета. Това го нарежда сред първите 40% на..
Планинският курорт Банско става столица на планинарската култура, приключенията и пътешествията с филми, изложби и презентации, разказващи за границите на човешките възможности. Там на десет локации от 19 до 23 ноември ще се проведе "Банско филм фест", на..
Филмът Made in EU на режисьора Стефан Командарев спечели Голямата награда на публиката на 63-тия филмов фестивал в Хихон в Испания. Лентата триумфира в..