Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Престрелка с българи на остров Халкидики

Снимка: ЕПА/БГНЕС

В ранните часове в известен плажен бар на гръцкия остров Халкидики е имало кървав бой и стрелба, при които са ранени трима българи.

Според гръцките медии единият от мъжете е тежко ранен в гърдите с огнестрелно оръжие, а другите са получили наранявания с нож и от побой. Пострадалите са откарани в здравен център и впоследствие преместени в болница. Състоянието на простреляния мъж е изключително тежко, смятат лекарите.

Има предположение, че в инцидента са замесени хора, принадлежащи към българската мафия.

Кореспондентът на БНР в Гърция Катя Пеева предаде, че, по думите на очевидци, петима българи са се скарали със собственика на бара и са го пребили. Впоследствие някой е стрелял и ранил един от сънародниците ни. И петимата българи са арестувани.

Генералното консулство на България в Солун е уведомено за инцидент с български граждани в Ханиоти, Халкидики, Гърция, съобщиха от външното ни министерство. Според получената информация в консулството от гръцката полиция във вечерните часове на 16 август в нощно заведение в курорта е възникнал конфликт между компания от седем сънародници, собственика и персонала на заведението, в резултат на което има двама простреляни и един с лека телесна повреда. Ранените са настанени в болницата на град Полигирос.

Представителството ни в Солун е оказало съдействие и на роднини на пострадалите.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България излиза напред в международна класация за състоянието на цифровата среда

България заема 11-о място в световния индекс за тази година на компанията Surfshark - Digital Quality of Life 2025, при предходна 18-а позиция. Индексът има за цел да проучва и проследява цифровото благополучие на страните по пет признака: достъпност на..

публикувано на 25.11.25 в 07:00

България се включва в Международния ден срещу насилието над жени

В редица градове на България днес ще се проведат шествия под надслов "Нито една повече" по повод Международния ден за елиминиране на насилието над жени. В шествията ще се включат и от Българския фонд за жените. От фонда посочват, че за 2025 г...

публикувано на 25.11.25 в 06:00

Ще има разкъсана облачност без валежи

Във вторник  минималните температури ще са от 0 до 5°, по-високи по Черноморието – между 8 и 11°, в София ще е около 2°. През деня над Югозападна и Източна България ще има разкъсана средна и висока облачност. Над останалата част от страната облачността..

публикувано на 24.11.25 в 18:30