Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Витоша Рън" – от центъра на София до Черни връх тази неделя

Снимка: stolica.bg

Част от най-добрите ни планински бегачи ще атакуват тази неделя 13-годишните рекорди за скоростно изкачване на Витоша. Топ атлетите ще се опитат да преминат разстоянието от центъра на София до Черни връх за по-малко от 1.36:45 ч. и 1.54:30 ч. съответно при мъжете и жените. Събитието е част от големия спортен празник, организиран за поредна година от Столична община, Български туристически съюз, Природен парк "Витоша" и Сдружение "Маратон" по повод 129 години организирано туристическо движение в България.

Точно в 9.00 ч. на 25 август малко преди Моста на влюбените до НДК ще бъде даден старт на традиционното планинско бягане "Витоша Рън – от НДК до Черни връх" - 18-километров маршрут със 1734 м сумарна положителна денивелация. 

По същото време към витошкия първенец ще потеглят два лъчеви похода от хижа "Алеко" и Златните мостове, а третият от с. Железница тръгва в 7.30 часа. На самия Черни връх любителите на планината ще ги очаква Национален туристически събор.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В Стара Загора започва юбилейният десети Beerфест

Пет вечери, изпълнени с музика, качествена бира и тематични зони очакват жителите и гостите на Стара Загора. Юбилейният десети Beerфест ще се проведе от 3 до 7 септември 2025 г. на поляната в парк "Загорка" всеки ден между 19,00 и 23,00 ч. Входът за..

публикувано на 03.09.25 в 07:00

България днес - 2 септември 2025 г.

В "България днес" на 01 септември слушайте: 05:06 -  Актуално от България и от общностите с българи по света 21:30 -  Отново в клас и отново за неделните училища зад граница 37:18 -  Винени маршрути в района на Плиска и Велики Преслав..

публикувано на 02.09.25 в 19:00

Още един слънчев и топъл ден, на места с валежи в следобедните часове

През нощта  ще бъде предимно ясно и почти тихо. В сряда  ще е слънчево. Следобед главно над Западна България ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и до полунощ на места ще превали и прегърми. По-интензивни ще са явленията в планинските..

публикувано на 02.09.25 в 18:30