Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Новата седмица започва без горещини

Снимка: БТА

В понеделник ще преобладава слънчево време. По-значителни временни увеличения на облачността ще има отново над източната половина от страната и на отделни места ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от североизток, в Североизточна България – от север-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 28° и 33°, в София – около 28°.

В планините ще преобладава слънчево време. Следобед ще има временни увеличения на облачността, но само на отделни места ще превали слаб дъжд. Ще духа слаб до умерен вятър от север-североизток, по високите части – от север-северозапад. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 21°, на 2000 м – около 14°.

Над Черноморието преди обед облачността ще бъде по-често значителна, главно по южното крайбрежие с валежи от дъжд, придружени с гръмотевици. Следобед облачността ще започне да се разкъсва и намалява до предимно слънчево време. Максималните температури ще бъдат между 25° и 28°, а на морската вода – 26°-27°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.

На Балканите преди обед ще бъде предимно слънчево. Над западната акватория на Черно море облачността ще бъде значителна и на места в източните райони от полуострова ще превалява. Следобед ще има временни увеличения на облачността, но почти без валежи.

В Букурещ и Белград ще бъде 33 градуса, в Атина – 32, в Истанбул – 28.

В Шотландия, Великобритания, Бискайския залив, на места във Франция и Скандинавския полуостров ще вали дъжд. Във Финландия и Европейска Русия ще преобладава слънчево време, докато над Прибалтика, Беларус и Украйна облачността ще бъде предимно значителна, но без валежи. Временни увеличения на облачността и превалявания от дъжд ще има в района на Алпите. В Централна Европа и по-голямата част от Средиземноморието ще бъде предимно слънчево.

В Рим ще бъде 33 градуса, във Виена – 32, в Мадрид – 31, в Москва – 28, в Мюнхен – 27, в Париж – 26, в Санкт Петербург – 23, в Стокхолм – 17.

В Кейптаун ще бъде 27 градуса, в Ню Йорк – 25, в Чикаго – 23, в Мелбърн – 13.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Лили Иванова

Естрадната прима Лили Иванова пее пред пловдивска публика

Неповторимият глас на Лили Иванова – иконата на българската музика, която повече от шест десетилетия вълнува поколения почитатели, ще зарадва пловдивската публика. Концертът в Града под тепетата ще се проведе тази вечер в зала "СИЛА". Публиката я очаква..

публикувано на 15.11.25 в 06:00

България днес - 14 ноември 2025 г.

В "България днес" на 14 ноември слушайте: 07:24 -  Актуално от страната 09:01 - Нехуманното отношение към животните и рефлексията върху общественото съзнание – интервю със социалния психолог доц. Николай Димитров 19:30 - "Каритас" протяга..

публикувано на 14.11.25 в 19:00

Христо Йоцов е носителят на държавната награда "Свети Паисий Хилендарски" - 2025

Професор Христо Йоцов  – джаз инструменталист, композитор, аранжор и педагог, е тазгодишният носител на държавната награда  "Свети  Паисий Хилендарски". Наградата му беше връчена на церемония в Министерския съвет от премиера Росен Желязков...

публикувано на 14.11.25 в 18:53