Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Ди Велт" определя София като алтернатива на Париж и Лондон

Снимка: sofia.bg

София не е сред най-посещаваните европейски столици. А има какво да предложи – градът е модерен, запазвайки чара на миналото. Българската столица е добра алтернатива на Париж и Лондон, съобщава българското издание на Дойче Веле като цитира немския източник "Ди Велт".
В германското издание се подчертава, че от края на март 2024-а България е част от шенгенското пространство, а пътуванията по въздуха са станали по-лесни от всякога.
Отбелязва се също, че "София е истинска алтернатива на водещите европейски туристически дестинации като Лондон, Париж или Рим", пише "Ди Велт" и добавя, че софиянци "често говорят добър английски и охотно оказват помощ на туристите".
Според "Ди Велт" трамваите, някои от които са от 60-те и 80-те години на м.в. – западногерманско и чехословашко производство, още напомнят за някогашното социалистическо минало.
Германското издание отделя внимание и на историята на София - от римско време до недалечното ни соц. минало. Отбелязва се също, че модерното лице на българската столица може да се открие около Университета, където "всичко е зелено и пълно с кулинарни изкушения", многото книжарници в центъра пък са "добър знак за жизнеността на един град“.

Прочетете също:






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Изкуственият интелект създава нова реалност за работодатели и работници

В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората с висока квалификация и с по-високо заплащане. Най-малко засегнати са работните места, които..

публикувано на 19.02.25 в 13:50

Найден Тодоров получи най-високото румънско отличие за култура

На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик офицер" . "Тук сме, за да почетем днес вашия Маестро, когото смятам за национално съкровище,..

публикувано на 19.02.25 в 13:39

Столичното летище вече има нова визия и ново име

На тържествена церемония столичното летище бе наименувано “Васил Левски“, в присъствието на вицепремиера и министър на транспорта Гроздан Караджов, главният изпълнителен директор на оператор на аеропорта "СОФ Кънект" Хесус Кабайеро, представители на..

публикувано на 19.02.25 в 13:23