Засега не предвиждаме и не предлагаме на българския парламент да връща наборната военна служба, заяви пред БНР служебният министър на отбраната Атанас Запрянов. Той изрази надеждата с повишването на заплатите на военнослужещите от догодина да се повиши и интересът към армията, за да бъдат попълнени вакантните длъжности.
“По този начин стимулираме доброволната военна служба”, подчерта министърът. Той обаче уточни, че ако мярката не доведе до промяна в близка перспектива, въпросът за връщането на наборната военна служба може да дойде на дневен ред и у нас.
Минималните разходи за отбрана трябва да нараснат на 2,5% от БВП, каза Атанас Запрянов. “Руската агресия срещу Украйна генерира необходимост от много по-големи способности и това води до увеличение на военните разходи в някои страни”, обоснова се той.
Що се отнася до военната помощ, която предоставяме на Украйна, министър каза, че цялото необходимо въоръжение и техника за армията ни е налично. “По никакъв начин не се нарушава нашата окомплектованост”, потвърди той.Южен парк II (зад музея "Земята и хората") в София посреща петото издание на Азиатския фестивал под надслов "Обединени в многообразието". Събитието, което ще се проведе от 10:00 до 22:00 ч., ще представи богатствата на азиатската..
Заради ескалацията на напрежението между Израел и Иран, от Министерството на външните работи (МВнР) публикуваха на интернет страницата си инструкции и препоръки към всички български граждани, намиращи се на територията на двете държави. МВнР..
Гражданите на Израел, които днес не успяха да се приберат, заради отменените полети от летищата във Варна и Бургас, остават в страната ни и удължават почивките си, информира Bgtourism.bg, позовавайки се на интервю с почетния консул на Израел в България..
Южен парк II (зад музея "Земята и хората") в София посреща петото издание на Азиатския фестивал под надслов "Обединени в многообразието"...
Осемнадесетото издание на София Прайд ще се проведе днес в столицата под надслова "Хора сме, а не пропаганда". С него организаторите искат да..
Галин Томов изработи впечатляващ портрет на президента Доналд Тръмп специално за рождения му ден - 14 юни, върху килим, като използва за това..