Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ЦИК отстрани „Има смисъл“ от участие в парламентарните избори

Виктория Василева
Снимка: БГНЕС

Централната избирателна комисия (ЦИК) заличи регистрацията на Коалиция „Има смисъл“ за участие във вота за парламент на 27 октомври. Причината е недействителни подписи на избиратели във внесената подписка при регистрацията. От коалицията няма да обжалват решението, съобщи във Фейсбук депутатът Виктория Василева, предава БТА.

Бизнесменът Румен Гайтански, който е в следствения арест ще бъде предложен за кандидат-депутат от партията на Ахмед Доган - Алианс за права и свободи в Сливенски избирателен район. Това обяви пред БНР председателят на партията в Сливен Владимир Мартинов.

Три нови жалби от съпредседателя на ДПС Джевдет Чакъров са внесени в ЦИК. срещу решението на Комисията за регистрация на коалицията около Делян Пеевски „Движение за права и свободи - Ново начало“, предава БГНЕС.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българска електрическа яхта е сред финалистите на международен конкурс

Българска разработка за електрически плавателен съд постигна международно признание, като се класира за финалния кръг на престижните награди The Gussies Electric Boat Awards 2025. Тези отличия са насочени към най-иновативните и устойчиви..

публикувано на 14.11.25 в 09:15

В София се открива Немският коледен базар

В софийската Градска градина от днес до 21 декември ще се проведе традиционният Немски коледен базар.  15-ото издание на базара включва щандове с храни и ароматно греяно вино, както и множество културни прояви, сред които концерти на млади..

публикувано на 14.11.25 в 06:45

Хълмът Царевец се готви за две версии на спектакъла "Звук и светлина" в един ден

За първи път в 40-годишната история на аудио-визуалния спектакъл "Царевград Търнов - Звук и светлина" на хълма Царевец във Велико Търново ще бъдат прожектирани двете му версии в един ден, съобщиха от пресцентъра на общинската администрация. Освен..

публикувано на 14.11.25 в 06:20