Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Премиерът Димитър Главчев: Първият учебен ден е знакова дата

Снимка: БТА

За цяла България първият учебен ден е знакова дата и може да се каже, че това е един от най-големите празници. С тези думи служебният премиер Димитър Главчев се обърна към учители, ученици и родители при откриването на учебната годината в столичното 35 СЕУ "Добри Войников", предаде БТА.

Димитър Главчев припомни, че той също е бил възпитаник на 35 СЕУ "Добри Войников" и изказа огромната си благодарност към всички учители, благодарение на които е израснал като личност. Той пожела на учениците да мечтаят, да се смеят и най-важното да бъдат добри хора.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 10 октомври 2025 г.

В "България днес" на 10 октомври слушайте: 01:40 – Актуално от България и сънародниците по света 13:14 – По съседски – обзор на всичко по-важно от Балканите през седмицата 23:52 – Отзвук от парламентарните избори в..

публикувано на 10.10.25 в 19:00

Времето в почивните дни – от облаци и валежи до слънчево

В събота , 11 октомври, през страната ще премине атмосферно смущение . Минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 10°. След нощните валежи над Северна България през деня северозападният вятър ще се усили и ще бъде умерен до силен. Преди..

публикувано на 10.10.25 в 18:15

Три нови електрически локомотива влизат в експлоатация

Три нови електрически локомотива “Сименс Смартрон” влизат в експлоатация от днес, съобщи транспортният министър Гроздан Караджов. Два от тях ще обслужват влакове по направлението София-Бургас, а един – по линията София-Русе. Новите машини са..

публикувано на 10.10.25 в 15:35