Над 3200 участници и гости от различни възрасти и националности изпълниха Летния театър в Бургас за откриването на 9-то издание на Европейския фестивал по гимнастика за хора над петдесет години: Golden Age Gym. Фестивалът продължава до 27 септември и включва различни работилници като аква гимнастика, български народни танци, игри, Тай Чи, бачата, танго, плажен тенис, йога, салса, акробатика, ритмическа гимнастика и стречинг. Участниците ще представят своите изпълнения пред публика на специално изградени допълнителни сцени, всеки ден от 17 до 18.30 ч.
Откриването започна с пъстро шествие на всички участници до "Морското казино" и до паметник Пантеона. "Насладете се на времето си в Бургас. Градът ни ще ви очарова с красива природа, кухня, история и култура, но най-вече с добрите си морски хора, каквито са всички бургазлии", каза в приветствието си кметът Димитър Николов.
Вижте видео от откриването на фестивала от колегите ни от БНР-Бургас:
Снимки: Община Бургас
На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше ключова фигура при издирването на бившия мениджър на Wirecard Ян Марсалек в Москва, както и при..
Белоградчишкото село Салаш е домакин на второто издание на единствения по рода си Фестивал на трънката. По нашите земи диворастящото растение от незапомнени времена се използва за билколечение, като се събират не само плодовете, но също семена и листата...
Започва най-голямото лекоатлетическо събитие в България – Wizz Air Sofia Marathon 2025 . На 11 и 12 октомври улиците на София ще се превърнат в сцена на спорт и култура. За поредна година организаторите отчитат рекорден интерес от страна на..
Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на..
В "България днес" на 10 октомври слушайте: 01:40 – Актуално от България и сънародниците по света 13:14 – По съседски – обзор на..
В събота , 11 октомври, през страната ще премине атмосферно смущение . Минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 10°. След нощните валежи..