Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

МВнР: Българите да не предприемат пътувания до Ливан

Снимка: Министерство на външните работи

Външното министерство призова българските граждани да не пътуват до Ливан, както и незабавно да напуснат страната. Призивът е заради сериозната ескалация на военните действия там през последните часове.

При необходимост от съдействие сънародниците ни в Ливан могат да звънят в българското дипломатическо представителство в Бейрут на телефон: +961 5 453 658, както и на номерата за неотложни случаи в извънработно време: +961 81 302 552, +961 76 697 766.

Сигнали може да се подават също на имейла на Консулската служба към Посолството: CONSULAR.BEIRUT@MFA.BG.

По-късно от МВнР информираха, че с помощта на посолството ни в Бейрут и на дирекция “Ситуационен център” поддържат постоянен контакт с българите и членовете на техните семейства, изразили желание да се приберат у нас. В момента се проучват различните възможности за безопасното им отпътуване от страната. 




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Министърът на отбраната Атанас Запрянов участва в конференцията по сигурността в Мюнхен.

ЕС възприе българско предложение по разходите за модернизиране на отбраната

Ще бъде приложена процедурата за изваждането на военните разходи от индекса за изчисляване на инфлацията, заяви в Мюнхен министърът на отбраната Атанас Запрянов, предава БТА. На конференцията по сигурността министърът обясни, че това е позиция, която..

публикувано на 16.02.25 в 10:53
Президентът Румен Радев резговаря с с председателя на Европейския съвет Антонио Коща.

Президентът очаква Скопие скоро да изпълни Европейския консенсус от 2022 г.

Справянето с кризите пред ЕС, изисква повишаване на европейската глобална конкурентоспособност и гарантиране на сигурността, заяви президентът Румен Радев на среща с председателя на Европейския съвет Антонио Коща в рамките на Мюнхенската конференция..

публикувано на 16.02.25 в 10:22

Газопроводът "Балкански поток“ няма да е обект на санкции от САЩ

Газопроводът "Балкански поток“ няма да бъде обект на наложени от САЩ санкции за транзакции с "Газпромбанк“. Това става ясно от писмен отговор на депутатско питане до енергийният министър Жечо Станков. На 23 декември 2024 г. министерството на външните..

публикувано на 16.02.25 в 09:12