Най-добрите приятели на човека ще дефилират днес на Парада на домашните любимци в русенския Парк на младежта. Добре дошли на дефилето са всички кучета, котки, зайци, таралежи, гущери, костенурки, гризачи, екзотични видове, пернати и хвъркати заедно със своите стопани, за да участват в конкурса “Всички животни са прекрасни!”.
“Идеята е паркът да се превърне в сборен пункт на любителите на животните от града и участниците и гостите на събитието да се насладят на разнообразието от животински видове. За всички ще има подаръци, лакомства и изненади”, каза Александрина Колева от общинската фондация “Русе – град на свободния дух”, която е организатор на събитието.
По време на парада общинският приют за безстопанствени животни ще очаква хората, желаещи да си осиновят куче. Всеки посетител ще може да остави и сума в кутия за дарения за каузите на институцията, посветени на грижата за кучетата и котките.София е домакин на финалите на ER Champ 2025 – най-голямото международно състезание за ескейп стаи в света. В събитието, на 19 и 20 октомври, участват дванайсет отбора от цял свят, преборили се за място сред най-добрите след оспорвани квалификации...
Не просто фестивал, а празник на природата на Сакар във всичките й форми – от биоразнообразието до фермерските продукти – това представлява Фестивалът на царския орел , който се провежда днес в Тополовград. Събитието има за цел да популяризира опазването..
Във Велико Търново се провежда Urban Wine Fest, организиран от Българската асоциация на винените професионалисти . "Октомври е месецът на българското вино и нa богатството на местните сортове", казва Даниел Драгошинов, един от нейните членове,..
Не просто фестивал, а празник на природата на Сакар във всичките й форми – от биоразнообразието до фермерските продукти – това представлява Фестивалът на..
София е домакин на финалите на ER Champ 2025 – най-голямото международно състезание за ескейп стаи в света. В събитието, на 19 и 20 октомври, участват..