Увеличение на броя на туристите с 20-25% през предстоящия зимен сезон прогнозират туроператорите. Те обаче уточняват, че хората, които ще се възползват от нашите курорти, изчакват по-стабилна прогноза за времето заради климатичните промени.
Успешен летен сезон с повече туристи отчитат от бранша. Най-много чужденци от Румъния, Полша, Чехия, Великобритания и Германия са посетили страната ни, съобщи Иван Грошев, председател на Асоциацията на агенциите за входящ туризъм. “За лято 2025 очакваме също добри резултати и индикациите за предварителните записвания са много добри”, добави той.
Според Иван Грошев впечатленията на туристите от България са добри, но е нужна повече информация за възможностите за допълнителни услуги. “Клиентите оставят много положителна обратна връзка за това, което са преживели, и са изненадани, че ние предлагаме много повече от чисто морски или чисто зимен ски туризъм”, заяви председателят на асоциацията.Мексиканската писателка Софи Бехарано де Голдберг ще се срещне с читатели в София. Поводът е романът ѝ "Морската градина", който тя ще представи на 15 май от 18,30 часа в Конферентна зала 1 под куполите на Ларгото (Античен комплекс..
Протестът на градския транспорт в София блокира движението на трамваи, автобуси и тролейбуси, както и учебния процес в училищата. От сутринта организаторите на протеста КТ "Подкрепа" и КНСБ обявиха в ефира на БНР, че са отворили две горещи линии за..
Светият синод на Българската православна църква - Българска патриаршия изразява своята подкрепа за въвеждане на предмет с работното наименование "Добродетели и религия" в редовната програма на училищата в Република България. В изявление от..
В началото на 60-те години на м.в. се приема, че състоянието на водните запаси на страната ни е недостатъчно за нуждите на земеделието, затова започва..
Протест под надслов "Достоен труд - достойно заплащане! Без транспорт няма икономика!" възпрепятства тази сутрин излизането на превозните средства по..
Протестът на градския транспорт в София блокира движението на трамваи, автобуси и тролейбуси, както и учебния процес в училищата. От сутринта..