В "България днес" на 11 октомври отиваме в окото на бурята, за да чуем какво разказаха пред Радио България за сблъсъка си с урагана "Милтън" наши сънародници във Флорида. След това се "разгръщаме" в хип-хоп разговор с Марин Маринов – De La Trap - млад човек, живеещ на релацията България - САЩ, учил е и се е занимавал с различни дейности в Америка, а от няколко години се е посветил и на хип-хопа. Представяме ви и актуална информация от България и българските общности зад граница. Водещ е Красимир Мартинов.
01:30 - Актуална информация от България и българските общности зад граница
08:00 - Прогноза за времето
12:10 - Разкази от първо лице за сблъсъка с урагана "Милтън" - Даниела Илиева от Орландо, Ася Илкова от Сарасота, Ива Димитрова от Тампа и др.
34:30 - За рапа и хип-хоп културата, живота зад Океана и американската мечта – разговор с Марин Маринов - De La Trap
74:15 - За "Крадецът на мечти" и музиката на DARA
Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България", както и в подкаст платформата на БНР -"Бинар"
В "България днес" на 10 Септември слушайте: 01:45 - Актуално от България и сънародниците по света 17:48 – Преди откриването на новата учебна година пред Радио България говори Меглена Любенова – зам.-директор на Българския..
В четвъртък минималните температури ще са от 16 до 19°, в София – 16°. През деня под влиянието на преминаващ от запад на изток студен атмосферен фронт облачността ще е предимно значителна, купесто-дъждовна и около и след пладне в Западна и..
В неделя (14 септември) ще бъде пуснато движението по цялата магистрала "Европа". Това обяви министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов на заседание на Комисията по регионална политика, благоустройство и местно..
6581 са получилите българско гражданство за първите шест месеца на 2025 г., покзва отчетът на Комисията по българско гражданство към вицепрезидента..
В сряда минималните температури ще са от 13 до 18°, в София – 15°. През деня ще преобладава слънчево време, с разкъсана средна и висока облачност...
Наричат ги NEET (Not in Education, Employment or Training) – млади хора между 16 и 29 години, които нито учат, нито работят, нито се обучават. Тази..