Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Правителството отпусна допълнителни средства за дейността на Агенцията за българите в чужбина

Снимка: Правителствена информационна служба

Правителството одобри допълнителни средства в размер до 112 000 лв. по бюджета на Министерството на външните работи за 2024 г. Средствата са за Изпълнителната агенция за българите в чужбина към министъра на външните работи за подсигуряване на поддържането на устойчиви връзки с нашите сънародници, подпомагането на техни структури, взаимодействие за ефективна и координирана работа с българските общности в чужбина. 

От Министерския съвет уточняват, че допълнителните средства са заделени поради разширения обем на дейности в подкрепа на българските общности в чужбина на агенцията, с цел съхраняване и разпространение на родната култура, език, традиции и самосъзнание сред българите по света.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Поля Станчева разбулва с филм историята на българските преселници в Аржентина

Българското общество знае твърде малко за родната емиграция в Аржентина. Любопитната история за пътя на сънародниците ни до южноамериканската държава и нишките, по които те се свързват с етническите си корени на хиляди километри от България се оказва..

публикувано на 18.03.25 в 12:45
Д-р Миранда Бело със студенти в Тирана

Речта на българите в Албания още пази богатството на българските народни говори

Речевите действия, подсказващи началото, поддържането и края на общуването у българите от Албания, са предмет на анализ от д-р Миранда Бело, преподавател по български език в Тиранския университет.   Монографията ѝ, озаглавена "Народният речеви..

публикувано на 18.03.25 в 08:10

50 българчета от 13 държави писаха за литературен конкурс

50 деца и младежи, живеещи на три континента, в 13 различни държави по света, се включиха в Международен литературен конкурс за деца от българските общности по света между декември 2024 г. и март 2025 г. За това съобщи организаторът - Посолството..

публикувано на 12.03.25 в 13:46