Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предсрочни избори – 27 октомври 2024г.:

28 октомври ще бъде неучебен ден в училищата с изборни секции

Снимка: МОН

28 октомври (понеделник) ще бъде неучебен за учениците от училищата в страната, в които има разположени избирателни секции. Това се посочва в заповед на министъра на образованието и науката Галин Цоков.

"Денят след изборите за Народно събрание се обявява за неучебен в училищата, ангажирани с изборния процес, тъй като е необходимо технологично време за подготовка и подреждане на класните стаи преди започване на занятията", уточняват от ведомството.

Учебното съдържание по съответните предмети от този ден ще бъде преструктурирано от учителите, така че това да не се отрази на цялостния обучителен процес.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

BG-ALERT е активирана за очаквани поройни валежи по Южното Черноморие

Въведени са извънредни мерки за сигурност във ваканционното селище "Елените" заради очакваните валежи в понеделник, 6 октомври. Докато продължава разчистването на последствията от наводнението на 2 октомври, когато загинаха 4-ма души, Регионалната..

публикувано на 06.10.25 в 09:00

Пловдив е домакин на форум за винен туризъм организиран от UN Tourism

На 6 и 7 октомври в Пловдив се провежда 9-ата Глобалната конференция за винен туризъм. Организатори са Министерството на туризма в партньорство със Световната организация по туризъм към ООН (UN Tourism).  В дискусиите основни теми са..

публикувано на 06.10.25 в 08:47
Христо Грозев

Христо Грозев е "Европейски журналист на годината" за разкрития срещу Русия

Българският разследващ журналист Христо Грозев беше удостоен с престижната награда  "Журналист на годината"  на европейския медиен фестивал  PRIX EUROPA , който се подкрепя от съюз от 24 европейски обществени медии. Грозев, който е директор на..

публикувано на 04.10.25 в 09:05