Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предсрочни избори – 27 октомври 2024г.:

28 октомври ще бъде неучебен ден в училищата с изборни секции

Снимка: МОН

28 октомври (понеделник) ще бъде неучебен за учениците от училищата в страната, в които има разположени избирателни секции. Това се посочва в заповед на министъра на образованието и науката Галин Цоков.

"Денят след изборите за Народно събрание се обявява за неучебен в училищата, ангажирани с изборния процес, тъй като е необходимо технологично време за подготовка и подреждане на класните стаи преди започване на занятията", уточняват от ведомството.

Учебното съдържание по съответните предмети от този ден ще бъде преструктурирано от учителите, така че това да не се отрази на цялостния обучителен процес.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Теменужка Петкова

Заради въвеждането на еврото по Нова година ще има допълнителни неработни дни

"Правителството реши, че заради предстоящото въвеждане на еврото 31 декември 2025 г. и 2 януари 2026 г. са обявени за неработни дни. Това се налага заради нуждата от технологични промени, които трябва да бъдат направени в рамките на финансовия и..

публикувано на 19.11.25 в 13:07
Даниела и Владимир Овчарови

Шареният живот на артистичното семейство Даниела и Владимир Овчарови

Великотърновското Ново село е разположено на пътя между старопрестолната столица и град Севлиево. В землището му са откривани вкаменелости от миди, корали и охлюви, и според специалисти преди 130 млн. години до района е достигало т.нар. Долно кредно..

публикувано на 19.11.25 в 11:05

Продават на търг по-малкия правителствен самолет

Вицепремиерът и министър на транспорта Гроздан Караджов е разпоредил на ръководството на държавния авиационен оператор да продаде правителствения самолет "Фалкон" на търг с явно наддаване. Решението е взето след анализ на разходите за поддръжка и..

публикувано на 19.11.25 в 10:22