В скътаното сред склоновете на Източните Родопи село Пчеларово разказват предание, че в района виреели вековни дъбови гори и орехови дървета, в чийто хралупи се въдели диви пчели. Пчеларството е отколешен поминък на хората, за което говори и самото име на селището. Бял бор на пет века привлича вниманието на посетителите в района. Той е висок близо 25 метра, обиколката на ствола му е 3,50 метра и е обявен за защитен природен обект през 1984 г.
Вековното дърво е обозначено с табела, а от кметството са направили първите стъпки мястото да бъде облагородено, съобщава БТА. Борът е една от забележителностите в Пчеларово. На петдесетина метра от него се намира и друга местна гордост – построената през 1876 година църква "Св. Петка", обявена архитектурно-художествен паметник на културата на 19 май 1992 г.
Снимки: БТА
Този зимен сезон се очаква 5% ръст на туристите спрямо миналия, каза служебният министър на туризма Евтим Милошев при откриването на ски сезона в курорта Пампорово. Т уристите от Близкия Изток са сериозен потенциал за нашия туризъм - зимен, спа, както и..
В наши дни в пристанището на Поморие са пуснали котва предимно яхти, а старите дървени рибарски лодки са заменени с модерни, снабдени с мощен двигател съдове. Традиционният поминък на черноморското ни градче, свързан с риболова е напът да изчезне,..
Кой казва, че българите сме намръщени и черногледи хора? Разходете се из софийските коледни базари и ще останете с коренно различно впечатление. Празничните украси, музиката, въртележките и сергиите, преливащи от лакомства иръчно изработени..
Винената култура в България преживява подем. Все повече места и събития привличат любители на виното и засилват интереса към винения туризъм. През..