Жертвите на трафик от началото на годината наброяват 55 – от тях 41 са жени, съобщи Антоанета Димитрова от Националната комисия за борба с трафика на хора. По думите й, за поредна година въвличането по схемата lover boy остава водеща и е в основата на много от случаите с цел сексуална експлоатация.
Макар преобладаващата форма на експлоатация все още да е сексуалната, нарастват случаите на трафик с цел трудова експлоатация.
Осемдесет и девет души са идентифицирани в края на 2023 г. като жертви на трафик, според официалните данни на прокуратурата.
“През м.г. към комисията са подадени общо 72 сигнала. Общият брой на жертвите на трафик е 63 – това са лица по всички сигнали за трафик, формално или неформално идентифицирани, включително и деца”, заяви Антоанета Димитрова.
Под мотото "Отговорност, единство и сигурност" на 5 и 6 ноември 2025 г. в хотел "Хаят Риджънси София" се проведе германо-български семинар за журналисти и общественици. Организатори бяха Европейската академия в Берлин в сътрудничество с Федералното..
Научноизследователският кораб "Св. св. Кирил и Методий" (НИК 421) отплава от Варна след тържествена церемония по изпращане на Морската гара. В своето четвърто плаване до Антарктида се очаква корабът да достигне до българската антарктическа база на..
Еврокомисията похвали напредъка на Черна гора към ЕС Северна Македония се нуждае от решителни действия и реформи, за да започне преговори с ЕС, пише в годишния доклад на Еврокомисията за напредъка на страните към пълноправно членство,..
През лятото на 2014 г. фотографът Филип Базен и философката Кристиан Волер обхождат България, като изследват поредица от самозапалвания в страната..
Тазгодишният празник на бесарабските българи, който отбелязваме ежегодно на 29 октомври, прерасна в поредица събития, посветени на българската..
На 27 октомври в Брюксел се състоя първото заседание на Акцията CA-24150 "Ценности в турбулентни времена: навигиране в социалните промени и..