Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

МВР: 71 души са задържани за изборни нарушения

| обновено на 27.10.24 в 19:12
Атанас Илков
Снимка: БТА

849 сигнала са постъпили от началото на провеждащата се в страната полицейска операция срещу купения вот, или 69,1% повече спрямо същия период на предходните избори – през юни тази година, когато сигналите са били 509. Образуваните към момента досъдебни производства са 124 (срещу 99), което е ръст с 25%. Задържаните в хода на спецакциите са 71 при 66 през предходния период (7,6% ръст). 

Данните съобщи на брифинг министърът на вътрешните работи Атанас Илков. Според него, по-големият брой сигнали и досъдебни производства през тази кампания са резултат от гражданската инициатива и нетърпимостта към купуването и продаването на гласове и добрата организация на работа на МВР. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 7 април 2025 г.

В "България днес" на 7 Април слушайте: 0.35 – Днес официално бе поставено началото на Седмицата на гората у нас, която продължава до 13 април 4.55 – Актуална информация от България и света 9.32 – Прогноза за времето у нас и по света..

публикувано на 07.04.25 в 19:00

Остава студено, дъждовно и ветровито, на места с валежи от сняг

През нощта над по-голямата част от страната ще бъде предимно ясно. В много райони вятърът ще стихне. Само в Дунавската равнина ще духа слаб и временно умерен западен вятър. Минималните температури ще бъдат минус 5° и 0°,  по високите полета и..

публикувано на 07.04.25 в 18:15

Градина "Вдъхновение" и как младежи със специални потребности създават общност и бъдеще

Уникална творителница "Семенце Доброта" ще отвори врати на Цветница, а мястото ѝ е още по-специално – Градина "Вдъхновение" в Божурище. "Обичам да идвам тук . Вижте усмивките на всички тези хора…, когато сме заедно, всичко се получава!" – казва едно..

публикувано на 07.04.25 в 11:05