Икономическият и социален съвет на Република България остро критикува внесения в Народното събрание законопроект на "Възраждане" за регистрация на чуждестранни агенти. В резолюция съветът определя предложенията като "дискриминационни", нарушаващи медийната независимост и свободата на изразяване, в противоречие с Конституцията и човешките права.
Въвеждането на изискване за отчетност на всякакви финансови постъпления от чуждестранни източници над 1000 лв. ще постави организациите в постоянен режим на контрол и наказуемост, смятат от организацията. Според членовете й условието т.нар. чуждестранни агенти да отбелязват този свой статус с голям шрифт на всички публикувани материали напомня на исторически практики за маркиране и дискриминация и налага стигма върху организациите и лицата, които си сътрудничат с международни партньори.
Това ще създаде проблеми и пред чуждите инвеститори у нас, които биха били обезкуражени от нови рестрикции, изтъкват от Икономическия и социален съвет.Министърът на отбраната Пиро Вънгу прие днес в Тирана министъра на отбраната на България Атанас Запрянов, който направи първото си официално посещение в Албания, придружен от високопоставена делегация. Това съобщава на сайта си Министерството на..
На 15 септември 2025 г. посланикът на Руската федерация в София Елеонора Митрофанова е била извикана в Министерството на външните работи във връзка с умишленото нарушаване на въздушното пространство на Полша, наш съюзник в НАТО и партньор в ЕС, чрез..
Нов път пред Европейския съюз очерта председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен в ежегодната си реч за състоянието на Съюза пред евродепутатите в Страсбург преди дни. Вкратце – в основата на този нов път стои икономическата и военна..
Министерският съвет одобри изменения в Споразумението между България и Северна Македония за подготовката, изграждането и експлоатацията на..
В България има диверсионни групи, които осъществяват хибридни въздействия и те са част от политическия живот на България, като действат с..
Парламентът ще избира председателя на Държавната агенция за национална сигурност (ДАНС) по предложение на правителството, вместо да се назначава с указ..