Президентът Румен Радев пристигна на официално посещение във Виетнам. Това е първата визита на чуждестранен държавен глава след встъпването в длъжност през октомври т.г. на новия президент Лъонг Къонг.
Посещението на Румен Радев започна със среща с общността на училите и работилите в България виетнамски граждани – представители на Асоциацията за приятелство “Виетнам-България”. В организацията членуват стотици виетнамски граждани, които развиват активна дейност за културен обмен и укрепване на двустранните отношения.
След 40-годишно прекъсване във Висшето военновъздушно училище “Георги Бенковски“ отново ще се обучават виетнамски летци, съобщи президентът на срещата с тях.
“Преди 40 години, когато бях курсант в нашето Висше военновъздушно училище, усвоявах тайните на авиацията заедно с виетнамски курсанти. Изключително се радвам, че след 40-годишно прекъсване всеки момент ще започне обучението на пет виетнамски летци отново в нашето военновъздушно училище и това за мен е огромен успех и само началото на бъдещо, още по-силно сътрудничество”, подчерта Румен Радев.
" Аз съм в непрекъсната връзка със службите за сигурност, анализират се всички възможни маршрути и подходи за евакуация ." Това заяви снощи пред журналисти в Хисаря президентът Румен Радев по повод ситуацията в Близкия изток и начините за прибиране на..
Военният конфликт между Израел и Иран заплашва сигурността на целия регион, заяви премиерът Росен Желязков и изрази надежда, че няма да има по-пълномащабен сблъсък. "Защото другото означава наистина сериозна война в Близкия изток. На фона на..
С дълбока загриженост следим последните събития в Близкия изток и ескалацията на напрежението между Израел и Иран. България е обезпокоена от всякакви действия, които водят до повишаване на риска от по-широк конфликт в региона, се казва в позиция..