Президентът Румен Радев пристигна на официално посещение във Виетнам. Това е първата визита на чуждестранен държавен глава след встъпването в длъжност през октомври т.г. на новия президент Лъонг Къонг.
Посещението на Румен Радев започна със среща с общността на училите и работилите в България виетнамски граждани – представители на Асоциацията за приятелство “Виетнам-България”. В организацията членуват стотици виетнамски граждани, които развиват активна дейност за културен обмен и укрепване на двустранните отношения.
След 40-годишно прекъсване във Висшето военновъздушно училище “Георги Бенковски“ отново ще се обучават виетнамски летци, съобщи президентът на срещата с тях.
“Преди 40 години, когато бях курсант в нашето Висше военновъздушно училище, усвоявах тайните на авиацията заедно с виетнамски курсанти. Изключително се радвам, че след 40-годишно прекъсване всеки момент ще започне обучението на пет виетнамски летци отново в нашето военновъздушно училище и това за мен е огромен успех и само началото на бъдещо, още по-силно сътрудничество”, подчерта Румен Радев.
Конституционният съд отхвърли като недопустимо искането на президента Румен Радев да бъде отменено решението на председателя на парламента Наталия Киселова, с което не допусна в пленарна зала депутатите да разгледат искането на държавния глава за..
България и Казахстан ще работят за развитието на Транскаспийския международен транспортен коридор, известен като "Среден коридор". За това се договориха президентите на двете държави Румен Радев и Касъм-Жомарт Токаев в Астана. Меморандум за това..
Със срещи в Департамента по вътрешна сигурност и в Бюрото за дипломатическа сигурност завърши работното посещение в САЩ на министъра на вътрешните работи Даниел Митов. В българската делегация, съпровождаща министъра, бяха директорите на главните..