Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

С президентски указ столичното летище може да носи името на Васил Левски

Снимка: архив

Министерството на транспорта и съобщенията подкрепя идеята летище “София” да бъде преименувано на “Васил Левски” – най-безспорната личност в българската история.

Искам да благодаря на академичната общност и особено на акад. Юлиан Ревалски (председател на БАН – бел. ред.) и на проф. Атанас Семов, които бяха инициаторите за това да започне дискусията по именуването на летище “София” на името на Васил Левски”, заяви транспортният министър Красимира Стоянова.

След положителното становище на министерството процедурата предвижда президентът да издаде указ, тъй като летището е обект с национално значение. Ще последват и стъпки в международното и националното законодателство, каза още Красимира Стоянова.

Според проучвания идеята столичното летище да се нарича “Васил Левски” среща широка подкрепа в българското общество.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Продължават проверките на опасни пътни участъци

Проверките на Главна дирекция “Национална полиция” и областните дирекции на Министерството на вътрешните работи ще продължат и през следващата седмица, за да бъде обхваната цялостната картина – къде, какви и колко са рисковите трасета, както и до..

публикувано на 06.04.25 в 13:51

АПИ предупреди за зимни условия на пътя

Шофьорите, които ще пътуват днес и в следващите дни, да подготвят автомобилите си за зимни условия, призоваха от Агенция "Пътна инфраструктура". Метеорологичната прогноза вещае влошаване на времето, валежи от дъжд и сняг и силен вятър. В..

публикувано на 06.04.25 в 11:50

МВнР: Българите да избягват пътувания в американските щати Кентъки, Тексас, Арканзас, Мисури и Тенеси

Министерството на външните работи съветва българските граждани стриктно да спазват въведените забрани за движение в няколко американски щати заради обилни валежи, да следват указанията на местните власти, внимателно да планират и по възможност да..

публикувано на 06.04.25 в 11:05