Делегацията на българските социалисти в Европейския парламент организира дискусия под наслов "Искам да ме чуете!". Тя е с благотворителна кауза и е посветена на проблемите и предизвикателствата пред децата и младежите с увреден слух и техните семейства. Събитието ще се проведе на 13 декември 2024 г. от 14:30 ч. в залата на Българския културен център в гр. София (ул. „Веслец“ 13). На събитието ще присъстват представители на Сдружение "Асоциация на родителите на деца с увреден слух" (АРДУС), медицински специалисти, образователни центрове, социални и неправителствени организации, родители на деца и младежи с увреден слух.

Първият музей на инвестиционното злато посреща в Пловдив посетители, които искат да научат повече за историята на парите и тяхната връзка със златото – от раждането на златото, неговия космически произход и пътя му до Земята, до това как този..
Неповторимият глас на Лили Иванова – иконата на българската музика, която повече от шест десетилетия вълнува поколения почитатели, ще зарадва пловдивската публика. Концертът в Града под тепетата ще се проведе тази вечер в зала "СИЛА". Публиката я очаква..
Професор Христо Йоцов – джаз инструменталист, композитор, аранжор и педагог, е тазгодишният носител на държавната награда "Свети Паисий Хилендарски". Наградата му беше връчена на церемония в Министерския съвет от премиера Росен Желязков...
Великотърновското Ново село е разположено на пътя между старопрестолната столица и град Севлиево. В землището му са откривани вкаменелости от миди,..
В "България днес" на 19 ноември слушайте: 04:30 - Актуално от България 17:34 – Фолклорна формация „Луди-Млади“ поддържа връзката с..
В четвъртък минималните температури ще са от 5 до 10°, в Южна България - между 13 и 15°, в София ще е около 7°. През деня облачността временно ще..