Карлос Насар спечели още едно престижно отличие от световното първенство по вдигане на тежести. Той бе обявен за Щангист №1 сред всички 232-ма участници на състезанието в столицата на Бахрейн Манама.
Световният му рекорд от 405 кг в двубоя на кат. 89 кг му отрежда максималните 1000 т. по системата "Роби", въведена от Международната федерация по вдигане на тежести (IWF). Тя сравнява резултатите между щангисти в различни категории, като въвежда коригиращ коефициент, в зависимост от личното тегло на състезателите.
Насар за първи път в кариерата си става №1 на световно първенство, след като бе два пъти поред най-добър на европейски шампионати - 2023 и 2024. След българина при мъжете в Манама се наредиха двама севернокорейци, шампионът в кат. 67 кг Вон Джу Ри и Чон Сонг Ри, който стана шампион в кат. 81 кг.
На Гребната база в Пловдив официално беше открито Европейското първенство по гребане за мъже и жени. Шампионатът на Стария континент ще се проведе от 29 май до 1 юни. В него участват 800 гребци от 33 държави . На церемонията президентът на..
Националният отбор на България по минифутбол за мъже се класира за осминафиналите на Световното първенство в Баку, столицата на Азербайджан. Българите се наложиха над Словакия с 1:0 в третия си мач от група D. Единственото попадение в двубоя на България..
Никола Цолов е номер едно в състезанието от Формула 3 в Монако. Той измина 27-те обиколки за 42:16.874 минути и записа рекордна пета победа в св оя клас. Цолов тръгна на старта от първа позиция, която спечели в петъчната квалификация. В нито един..