Българските държавни железници организират празнично пътуване за любителите на железопътния транспорт.
Коледен влак с парен локомотив и шест празнично украсени вагона ще се движи на 21 декември по маршрута Горна Оряховица – Плевен – Горна Оряховица. Пътниците ще бъдат посрещнати от Дядо Коледа и Снежанка, които ще зарадват с подаръци всички деца.

По време на престоя на железницата в Плевен желаещите ще могат да разгледат специалния ретро вагон от състава на правителствения влак “Витоша Експрес”. Те ще имат възможност също така да посетят коледното градче и базар на централния площад “Възраждане”, както и да се снимат с Белобрадия старец. От местната управа обещават празнична програма за посетителите на града.
Един билет отиване и връщане за възрастен човек струва 55 лв., а за деца до 10-годишна възраст – 27,50 лв.
Снимки: БДЖ
Гражданите трябва да останат спокойни относно въвеждането на еврото в България от 1 януари 2026 година, тъй като Българската народна банка и търговските банки са готови за всички процеси, свързани с превалутирането и разпространението на евробанкноти...
Националната галерия ("Квадрат 500") открива за първи път на 4 ноември от 18,00 ч. изложба на Кристо и Жан-Клод, с която отбелязва 90 години от рождението на творческия тандем. Официално пред публиката ще бъде показана първата за музейната колекция..
Във вторник минималните температури ще са от 8 до 13°, в София ще е около 8°. През деня ще се задържи облачно на много места с валежи от дъжд, които от запад на изток ще спират. Ще духа умерен, в Дунавската равнина и Горнотракийската низина..
През лятото на 2014 г. фотографът Филип Базен и философката Кристиан Волер обхождат България, като изследват поредица от самозапалвания в страната..
Тазгодишният празник на бесарабските българи, който отбелязваме ежегодно на 29 октомври, прерасна в поредица събития, посветени на българската..
На 27 октомври в Брюксел се състоя първото заседание на Акцията CA-24150 "Ценности в турбулентни времена: навигиране в социалните промени и..