Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ремонтират ГКПП "Кулата" заради влизането на България в Шенген

Снимка: БГНЕС/Божидар Стоилов

Започна ремонт на ГКПП "Кулата" във връзка с предстоящото ни влизане в Шенген от 1 януари, предаде БНТ. Целта е да има по две пътни ленти във всяка посока преди пункта. На българска територия на входа откъм „Промахон“ се изгражда нова лента с дължина 200 м., тя е за сметка на отнетия тротоар. С метър се разширява и отсрещната лента на вход за Гърция, отново за сметка на тротоара, предаде БГНЕС. Няма съборени търговски обекти в участъка на изграждането на новата пътна лента.

Ремонтът се очаква да завърши до 31 декември и да осигури по-безпроблемно преминаване на всички автомобили след влизането ни в Шенген. 

До завършване на ремонтните дейности движението в района на пункта се регулира от служители на Пътна полиция. Шофьорите трябва да се движат с повишено внимание.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 12 август 2025 г.

В "България днес" на 12 август слушайте: 00:20 - Актуално от България днес 08:30 - Българското неделно училище "Аз Буки Веди" вече 16 години учи децата на сънародниците ни в Кьолн на българско четмо и писмо – интервю на Диана Цанкова с..

публикувано на 12.08.25 в 19:00

За 10 области в Западна и Централна България има жълт код за горещини

В сряда, 13 август, минималните температури ще са от 18 до 23°, в София – 18°. През деня ще е слънчево. Ще духа слаб, в Дунавската равнина и източните райони от страната –  умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат от 32..

публикувано на 12.08.25 в 18:15

Асоциация на завършилите университет у нас се превърна в мост между България и Йордания

Министърът на външните работи Георг Георгиев прие делегация, представляваща Йорданската асоциация на завършилите български университети в състав д-р Хайдар Ибрахим Али, председател на Управителния съвет, инж. Набил Ал-Бакри, координатор на..

публикувано на 12.08.25 в 16:54