Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

“Българската Коледа” събира средства за високотехнологична апаратура за лечението на деца

Снимка: БГНЕС

Двайсет и второто издание на благотворителния спектакъл "Българската Коледа" ще се състои тази вечер в Народния театър "Иван Вазов" под патронажа на държавния глава.

Инициативата ще премине под надслов "Да дарим надежда на дете в беда", а целта е да се съберат средства за осигуряването на високотехнологична апаратура за ранна диагностика и лечение.

"Изразявам увереност, че и тази година много българи ще отворят сърцата си и ще направят така, че хиляди деца да получат навременна диагностика и навременно лечение", заяви президентът Румен Радев, който заедно със съпругата си Десислава Радева ще присъства на благотворителния спектакъл.

Изявени български певци, сред които Веселин Маринов, Дичо, Теди Кацарова, Коцето-Калки, ще подкрепят с участието си в концерта кампанията в помощ на децата в беда. Те ще изпълнят обичани български песни заедно със Симфоничния оркестър на БНР с диригент Георги Милтиядов.

Всички желаещи ще могат да подкрепят благотворителната кауза с изпращане на SMS на номер 1117. Останалите начини, по които може да бъде направено дарение, са посочени на сайт: https://bgkoleda.bg/

През изминалата година с помощта на инициативата е събран бюджет 3 230 000 лв., а 590 деца са получили подкрепа за диагностика, лечение и рехабилитация.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Заради въвеждането на еврото хората масово влагат пари в банките

Рязко покачване на новите влогове на домакинствата отчита Българската народна банка. Впечатляващ е ръстът на депозитите в евро. Само за месец в срочни сметки са внесени суми на стойност 334 млн. лв. (над 161 млн. евро). Това е с 57% повече от август и..

публикувано на 28.10.25 в 08:41
Иван Думиника

Монография за църковния живот на бесарабските българи представят в София

Монографията  "Църковният живот на българите в Бесарабия (1812–1918)" представят днес в Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей към БАН в София. Нейният автор Иван Думиника е началник на Отдел  "Политики в областта на междуетническите..

публикувано на 28.10.25 в 07:25

Regional Defence Summit 2025 ще обсъди засилването на европейските отбранителни способности

В София днес ще се състои международна конференция на тема Regional Defence Summit 2025. В нея ще участват министри на отбраната, представители на Европейския съюз и НАТО, лидери от индустрията, инвеститори и иноватори със следващото поколение обещаващи..

публикувано на 28.10.25 в 07:10