От Трънското туристическо дружество канят туристите да изпратят заедно залеза на 1 януари 2025 година от връх Любаш (1399 м) в едноименната планина в Трънския край, Западна България.
Желаещите ще потеглят към върха в 15:45 ч. от трънското село Лялинци. Те трябва да са облечени с топли дрехи, както и да носят със себе си щеки и челници, предаде кореспондентката на БНР в Перник Елена Тамакярска.
Връщането в обратна посока ще е в 17:45 ч.
В "България днес" на 2 юли слушайте: 05:28 - Актуално от и за българите по света 11:12 - Седма "Еразъм+"..
В четвъртък минималните температури ще са от 13 до 20°. В София ще е 16°. През деня ще бъде слънчево, в следобедните часове и горещо. Ще духа слаб, в югоизточните райони до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са между..
ДАНС и ГДБОП провеждат в София акция срещу група, занимаваща се с незаконно предоставяне на българско гражданство. Разследват се случаи, при които срещу заплащане е осигурявано българско гражданство на хора от трети страни. Извършват се претърсвания..
В становищата на Еврокомисията от 2023 и 2024 г. за напредъка на Северна Македония липсват формулировки, отнасящи се до "македонска идентичност" и..
Взаимодействието учител-ученик е на фокус в седмата по ред Международна "Еразъм+" седмица, организирана от Великотърновския университет "Св. св. Кирил и..
От 20:00 ч. тази вечер на площада пред НДК, в центъра на София, ще се състои концерт на легендарния Оркестър на Дюк Елингтън , който се организира от..